Przejaskrawienie w komedii obyczajowej “Sami Swoi”, czyli o budowie klimatu wartego obejrzenia

telewizor photo

Jak zbudować klimat przerysowania, który bawi?

Wydaje nam się, że film “Sami Swoi” idealnie odpowiada nam na to pytanie, stawiając przed nami komedię obyczajową, godną obejrzenia. Często filmy humorystyczne opierają się na przejaskrawieniu, humorze sytuacyjnym i innych zabiegach, które mają na celu rozbawienie widza. Co więc szczególnego robi, jako komedia, “Sami Swoi”? Odpowiedź nasuwa się sama, premiera filmu miała bowiem miejsce w 1967 roku. Rok ten może nam się kojarzyć z okresem Polski komunistycznej, w której życie rządziło się bardzo specyficznymi zasadami, często opartymi na tym, że konieczne zdawały się kłótnie i spory. Sądzimy, że dlatego komedia obyczajowa, jaką jest film “Sami Swoi” mógł być aż takim hitem wśród odbiorców tamtego pokolenia. Trafiała ona bowiem też do ludzi, którzy w tamtym okresie mogli przeżywać swoje życie w całkiem podobny sposób, właśnie trochę dziwny. Oczywiście nie tylko tego ludzie szukali w tej komedii obyczajowej, jak wyżej wspomnieliśmy, przejaskrawienie jest jej siłą. Dobre przerysowanie sytuacji potrafi sprawić, że będziemy śmiać się do rozpuku, widząc, jak absurdalna jest sytuacja, którą obserwujemy, będąc jednak satyrą realnych chwil. Właśnie taka sytuacja bawić będzie nas najbardziej, wyostrzona w taki sposób, by była komiczna, jednakże dalej zostając w pobliżu sfer sytuacji, które jesteśmy sobie w stanie wyobrazić.

Dowcip sytuacyjny, sztuka uprawiana przez wielu, jaki wynik w filmie “Sami Swoi?”

Słowa, które dotąd cytowane są przez setki ludzi, żarty, które zajmują miejsce w naszych sercach od momentu usłyszenia, wszystko to znalazło swoje miejsce w tej komedii z 1967 roku. “Sami Swoi” film pokazuje nam, jak wysoko można podnieść poprzeczkę w kwestii dowcipu. Jak wyżej wspomnieliśmy, przejaskrawienie bawi nas najbardziej, gdy jednak wydaje nam się ono w jakiś sposób możliwe, podobnie sytuacja się ma z dowcipami sytuacyjnymi. O ile żart może nas zaskoczyć swoim absurdem, jeszcze większą sztuką wydaje się sprawienie, że dana scena wydawać się nam będzie realistyczna, a jednak w dalszym ciągu zabawna. Komedia obyczajowa “Sami Swoi” pokazuje nam idealny przykład tego, jak balansować poczucie, że treść będzie dla nas zabawna, a jednak sprawiająca poczucie realizmu.

Poznanie najwyższej klasy dowcipu nigdy nie było tak proste.

Telewizja internetowa to niesamowite miejsce, gdzie znaleźć możemy szeroką gamę kinematografii różnego sortu, poszukując jednak najwyższej klasy komedii obyczajowej, musimy wręcz zwrócić się w stronę filmu “Sami Swoi”. Znalezienie go nie powinno być problemem, wystarczy wyszukać taką frazę, jak na przykład ‘“Sami Swoi” film’ i wybrać serwis, na którym będziemy chcieli rozpocząć nasz seans. Używanie telewizji internetowej ma liczne plusy w kwestii oglądania tej komedii, niewątpliwie trzeba zwrócić uwagę na to, że film jest już rzadko emitowany w publicznej telewizji, a jakość może nie powalać. Serwisy VOD zapewniają wam najwyższą jakość, której towarzyszy możliwość wyboru tego, kiedy zaczniemy seans z filmem “Sami Swoi”. Zdecydowanie zachęcamy do przekonania się o jakości humoru zawartego w tym dziele kinematografii, co jest banalne, gdy używamy telewizji internetowej.